Tarık Yurtseven

Tarık Yurtseven

1998 yılından başladığım yüzme antrenörlüğü kariyerim boyunca yüzme eğitimi veren Türkiye'nin önemli spor kulüplerinde profesyonel olarak görev aldım. Çok değerli antrenörlerle çalışıp, onların deneyimlerinden faydalanma fırsatım oldu. Özel yüzme derslerinin yanı sıra, halen Marmara Spor Kulübü´nde aktif olarak yüzme koordinatörlüğünü sürdürmekteyim.


Antrenörlük yaptığım süre içerisinde her yaşta ve her seviyede, gruplara ve bireylere özel yüzme eğitimi verdim. Teknik olarak kendisini geliştirmek ve farklı stillerde deneyim sahibi olmak isteyen danışanlarımın yanı sıra, bireysel derslerde uzmanlık alanım, özellikle suya karşı geçmişte olumsuz deneyim yaşayanlar, su korkusu olanlar ve fiziksel bir sağlık problemi nedeniyle çalışmalar yaptığımız kişiler oldu. Bu sebeple bireysel yüzme derslerimin standart bir modeli olmayıp, tamamen kişinin fiziksel ve psikolojik durumuna göre planlanmaktadır.
Toplumda her bireyin bir sosyal sorumluluğu olduğu inancındayım. Bu inanç doğrultusunda ben de antrenörlük yaşamımın uzun bir bölümünde profesyonel derslerin yanı sıra, engelli sporculara ve çocuklara gönüllü olarak yüzme eğitmenliği yaptım. Bu deneyimler insanın hayata bakışını değiştirdiği gibi, farklı ihtiyacı olan kişilere de özel çözümler sunabilmekte bana rehber oldu.